Typy křemeliny a jejich využití?

Kremelina má celý rad využitia. Tieto rozdielne použtia vpadajú do rôznych kategórií v závislosti nad zamýšľaným použitím kremeliny. Je veľmi dôležité mať neustále na pamäti rozdiely, pričom pre väčšinu vašich organických potrieb hľadajte potravinársku kremelinu (food grade). Či už chcete deratizovať váš koberec, alebo zbaviť bĺch vašho psa, doporučovaná je vždy potravinárska kremelina. Pri kúpe kremeliny sa vždy uistite, že kupujete potravinársku kremelinu, čítajte pozorne etikety a upozornenia a neváhajte si vypýtať platný certifikát vydaný slovenským, alebo českým akreditovaným laboratóriom. Nie vydaným v zahraničí, kde si nedokážete overiť jeho originalitu a pravosť.

BAZÉNOVÁ KREMELINA (POOL GRADE)

je veľmi dôležité byť opatrný s týmto druhom kremeliny. Vzhľadom k poréznej povahe rozsiviek má schopnosť filtrovať nečistoty a to aj vo vode. Aby sa dosiahla bazénová kvalita, výrobcovia zahrievajú kremelinu do vysokej teploty. Tento zahrievací proces zmení kremelinu natoľko, že viac nebude fungovať vo vašom dome, alebo záhrade tak ako potravinárska kremelina.

KŔMNA KREMELINA (FEED GRADE)

Ako už bolo spomenuté predtým, kremelina musí prejsť určitými testami, ktoré presne určia, že kremelina zodpovedá potravinárskej kvalite. Táto kremelina už dnes nie je až tak bežná preto, lebo väčšina ľudí používa pre svoje zvieratá potravinársku kremelinu. Ešte stále je možné nájsť kremelinu, ktorá bola zaradená len pre použitie pre zvieratá vzhľadom ku svoje kvalite a spracovania. Pozorne čítajte informácie na etiketách a venujte osobitnú pozornosť časti, ktorá informuje na aké použitie je kupovaná kremelina určená.

POTRAVINÁRSKA KREMELINA (FOOD GRADE)

Všeobecne platí, že sa jedná o najvyššiu kvalitu a najvhodnejšiu na použitie. Pre takmer všetky použitia opísaných v našich článkoch doporučujeme používať iba potravinársku kremelinu DiatomPlus. Je to viacúčelový a bezpečný produkt, ktorý môže byť použitý u vás doma, na dvore, alebo na záhrade.

Máte otázky?

S kremelinou by ste sa mali držať značky ktorej dôverujete. Istota, že vaša kremelina je organická a testovaná vám prinesie väčší pokoj na duši pri používaní tohto produktu okolo vášho domu a vašimi blízkymi. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa potravinárskej kremeliny DiatomPlus, pridajte váš komentár na našu facebookovú stránku https://www.facebook.com/kremelina.diatomplus. Môžete nám tiež poslať vašu otázku e-mailom na info@diatomplus.cz.

Mohlo by vás zaujímať

7 Komentáře k “Typy křemeliny a jejich využití?”

 1. Ingrid Šperlová

  Dobrý deň,
  Môžem kremelinu brať v tehotenstve?
  Ďakujem za odpoveď, s pozdravom Ingrid

  1. Radomír

   Dobrý deň, áno, kremelinu môžete užívať aj počas tehotenstva a dojčenia. Je však dôležité upozorniť, že kremelina má silné detoxikačné účinky a preto dávkovanie je potrebné znížiť na polovicu a tiež je dôležité poradiť sa so svojim lekárom.

 2. eva sojáková

  Dobrý deň,
  Snažím sa dopátrať sprievodný leták ku kremeline, užívateľské rady ,no nenachádzam,.
  Mohla by som poprosit zaslanie mailom?Prave sme objednali ďalšiu dávku, od minula som sprievodný list nenašla a teraz sa ku mne ani nedostal, objednávali sme spoločne.
  Zaujíma ma hlavne či je potrebné užívať nalačno.
  Ďakujem!
  s pozdravom Eva Sojáková

  1. Radomír

   Dobrý deň,

   Kremelinu DiatomPlus odporúčame užívať najmenej hodinu pred alebo hodinu po jedle alebo užití iných doplnkov alebo liekov. Čas užívania nie je rozhodujúci, kremelinu môžete užívať kedykoľvek počas dňa, ale osvedčené je však užívanie ráno. Kremelinu neodporúčame užívať pred spaním, nakoľko môžete pociťovať príliv energie a problém zo zaspávaním.

   Príbalový leták s podrobnými informáciami sme Vám dodatočne zaslali na zadanú emailovú adresu. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

  2. Radomír

   Dobrý deň, leták sme vám zaslali na uvedenú emailovú sdresu s podrobným popisom kremeliny a s návodom na užívanie. Kremelminu odporúčame užívať na lačno, ale nie je to podmienka.

 3. Adriana Večerková

  Dobrý den,mám problém s vypadáváním vlasů,který druh Křemelíny by jsem měla užívat?
  Děkuji za odpověď,s pozdravem Večerková

  1. Radomír

   Dobrý deň p. Adriana,

   doporučujem potravinársku kremelinu DiatomPlus s ktorou máme dlhoročné osobné skúsenosti a sami ju užívame. Zamiešate jednu polievkovú lužicu kremeliny v ľubovoľnom nápoji (voda, džús, šťava a pod.), nie v teplom a hneď vypijete. Užívate jedenkrát denne, ráno alebo večer. Je to dlhodobý proces, takže výsledok sa nedostavý z tyždňa na týždeň, nič také neexistuje. Tiež doporučujem, komerčné, prechemizované a preparfumované, či už lacné alebo drahé šampóny, nahradiť marockým ílom, ktorý síce neobsahuje žiadne parfumy, nevonia a ani nepení ako komerčné saponáty na vlasy, ale dokonale vlasy ošetrí, dodá im potrebné minerály a vitamíny, lesk a vyživý pokožku hlavy a korienky vlasov.

   Na záver len dodám, že kombinácia kremeliny a marockého ílu je to najlepšie čo Vám môžem doporučiť.

   KREMELINA: https://www.diatomplus.cz/kremelina/
   MAROCKÝ ÍL: https://www.diatomplus.cz/marocky-jil/

   S pozdravom Radomír