Listopad

Listopad – Kalendář zdraví

Listopad: V tomto měsíci jsou nejzatíženějším orgánem PLÍCE a sdružený orgán TLUSTÉ STŘEVO. Nejsilnější je energie plic každý den ráno mezi 3. – 5. hodinou, nejslabší energie plic je každý den odpoledne mezi 15. – 17. hodinou.

Plíce

Plíce jsou „komunikačním“ orgánem a jsou-li s nimi potíže, může to být i tím, že majitel neumí nebo nechce komunikovat se svým okolím, nechce s někým „dýchat společný vzduch“, většinou na okolí „kašle“.

Plíce jsou nábojem životní energie. Kontrolují dýchání a pečují o rozvod energie čchi, zevně mají vztah ke kůži.
Dle čínské medicíny je elementem podzimu kov a z orgánů ke kovu přiřazujeme právě plíce a tlusté střevo.

Potíže s plícemi se zrcadlí i v obličeji, povětšinou prokvetlými a červenými tvářemi. Plícemi jsem v kontaktu se svým okolím, doslova dýcháme stejný vzduch ten samý jako přátelé i „nepřátelé“ Plíce vypovídají o naší schopnosti komunikace a kontaktu s druhými, o toleranci, schopnosti dávat i brát.

Plíce diagnostikujeme v hlavní zóně na tvářích, kde jsou ohraničeny svým párovým orgánem – tlustým střevem.

Tlusté střevo

Tlusté střevo je ukazatelem, jak umíme třídit situace, které k nám přicházejí, jak je zpracováváme jak je umíme vypouštět, je to o odpouštění a zbavování se minulosti.

listopad plice img1

Afirmace:

Láska mne otevírá životu v harmonii. Volně dýchám uprostřed svobodných bytostí. Jak přijímám tak i dávám. Přijímám život v dokonalé rovnováze. Snadno se zbavuji toho, co už nepotřebuji. Minulost je pryč, já jsem svobodný.


listopad banner kalendar zdravi web kremelina CZ


Na pročištění tlustého střeva doporučujeme křemelinu. K ochraně plic před bakteriální a virovou infekcí doporučujeme Azadirachta Indica (Neem).

Recept na oběd, který posiluje dráhu plic a tlustého střeva:

  1. Dáme vařit 500gr bezlepkových těstovin v osolené vodě s olejem (rýžové, kukuřičné).
  2. Nakrájejte na kostičky rajčata, cibulku, mrkev, kedlubnu. Na pánvy osmahněte dozlatova zeleninu ke konci přidejte rajčata. Okořeňte černým pepřem, osolte (mořská, himalajská), jakmile zelenina změkne, přidejte rostlinnou smetanu.
  3. Na hotové těstoviny přidáme zeleninovou směs se smetanou, posypeme nastrouhaným uzeným tofu a nasekanou petrželovou nať.

Dobrou chuť 🙂

Za tým DiatomPlus, Lucie.

Mohlo by vás zaujímať