Jaké známe typy křemeliny a jaké je jejich využití?

Křemelina má celou řadu druhů, přičemž každá z nich má jiné využití.

Diatomaceous Earth – Human Grade – co to je?

Než se podíváme na jednotlivé druhy této látky, pojďme si ujasnit, co křemelina (Diatomaceous Earth) vlastně je. Jedná se o sypkou horninu tvořenou schránkami jednobuněčných řas zvaných rozsivky, ale také jílem, kaolinitem či ilitem. Jedná se o jeden z nejcennějších zdrojů organického křemíku na zemi.

Známe tři druhy křemeliny

Potravinářská křemelina (FOOD GRADE)

Jak jsme psali výše, křemelina je nejhodnotnějším zdrojem křemíku, bez něhož se naše tělo dlouhodobě neobejde. Pokud máme křemíku nedostatek, postupně oslabují nehty, vlasy, pleť i klouby. Mimo schopnost zabránit postupnému slábnutí těla však dokáže křemelina pročistit střeva, posílit imunitu, snížit hladinu cholesterolu v krvi či zpomalit proces stárnutí.

Právě pro přímou konzumaci slouží potravinářská křemelina. Pokud chcete křemelinu přidat do svého jídelníčku, doporučujeme sáhnout po kvalitním výrobku a v případě pochybností zažádat o certifikát vydaný akreditovanou laboratoří v Čechách či na Slovensku. Naopak nedoporučujeme se příliš ohlížet na certifikáty zahraniční, neboť není možné u nich rychle a jednoduše ověřit pravost a originalitu.

Krmná křemelina (FEED GRADE)

Klasická krmná křemelinadnes není příliš běžná, protože většina lidí využívá i pro svá zvířata křemelinu potravinářskou. Stále je však možné najít takovou, která byla vzhledem ke zpracování a kvalitě klasifikována právě jako krmná. Je proto více než vhodné pozorně číst informace na příbalovém letáku a informovat se, k čemu je křemelina určená.

Bazénová křemelina (POOL GRADE)

Vzhledem k pórovité povaze rozsivek umí křemelina mimo jiné filtrovat nečistoty, a to i ve vodě. Používá se proto jako čistící prostředek do bazénů, přičemž se zahřívá do vysoké teploty, aby bylo čištění co nejúčinnější.

MÁTE DOTAZY?

Při nákupu jakéhokoliv druhu křemeliny byste se měli držet značek, kterým důvěřujete a které mohou prokázat organické testování a nezávadnost produktu. Pokud máte jakékoli dotazy týkající se potravinářské křemeliny DiatomPlus, pošlete nám vaši otázku e-mailem na info@diatomplus.cz či přidejte váš komentář na naši facebookovou stránku facebook.


Kde koupím ověřenou a kvalitní potravinářskou křemelinu?

Křemelinu dnes dostanete jak na internetu, tak i v kamenných prodejnách se zdravou výživou, možností je opravdu hodně. My vám doporučujeme křemelinu DiatomPlus, kterou sami užíváme již několik let, a víme, že má nespočet spokojených zákazníků a to nejen v Čechách a na Slovensku. Je to nejčistší a nejkvalitnější křemelina na trhu s obsahem až 94% oxidu křemičitého ve velmi výhodných baleních za opravdu hodně dobrou cenu, již od 194 Kč.

Eshop:   www.diatomplus.cz


 

Mohlo by vás zaujímať